Kde nakoupit bitcoiny?

Coinmate

Velmi rychlá varianta. Pokud máte Fio banku, dokážete nakoupit do 5 minut. Výběry na Fio ještě ten den, jiné banky druhý den.

 

 

Simplecoin

Velmi rychlá varianta pokud máte Fio či ČSOB. Můžete se domluvit po telefonu. Drží vám 4 hodiny aktuální kurz.

 

 

Bitstamp

Musíte využít SEPA platbu v eurech, ale zase můžete koupit za velmi pěkný kurz. Pokud zašlete prostředky dopoledne, bývá připsáno ještě ten den.

 

 

Coinbase

Pokud použijete tuto směnárnu/burzu, tak dostanete za nákup 2200 Kč, 220 Kč jako bonus. Doporučuji vložit peníze na Coinbase, ale nakoupit skrze Gdax (obchodní platforma = nižší poplatky za směnu).

 

Kde obchodovat bitcoiny/altcoiny?

14201420Bitfinex

Velice příjemné prostředí pro trading. Výborná platforma, snadné použití. Dokázali se vzpamatovat po útoku hackerů. Jeden z nejvyšších objemů obchodů.

Bitfinex momentálně vypnul nové registrace. Doporučuji Binance.

 

Coinbase/GDAX

Burza pro obchodování Bitcoinu (BTC), Litecoinu (LTC) a Etherea (ETH). Je to burza přidružená ke směnárně Coinbase. Obchodníci z ČR můžou obchodovat pouze EUR páry. Pěkně provedená platforma včetně intuitivního ovládání.

 

 

Coinmate

Nejlepší česká alternativa pro trading Bitcoinu (BTC) a Litecoinu (LTC). Pokud chcete obchodovat pouze BTC nebo LTC, tak lze velmi dobře využít i když za cenu menších objemů obchodů.

 

 

Bittrex

Momentálně nejlepší burza pro altcoiny. Obrovské množství altcoinů. Když hledáte, kde nakoupit nějaký altcoin, tak první by vás měl napadnou právě Bittrex.

 

Binance

Poměrně nová burza s velkým progresem. Obrovské množství altcoinů. Chystá se česká podpora. Mohla by se stát nejlepší burzou pro altcoiny.